A Fiatal Középkoros Régészek Konferenciája 2009-ben indult útjára, a sorozat első állomására Visegrádon, a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeumában került sor. Az évente más-más helyszínen vendégeskedő konferencia a hazai középkori és kora újkori régészet legjelentősebb érintkezési fóruma: öt egyetem, számos kutatóintézet és múzeum közreműködésével, közel 150 fős részvétellel zajló rendezvény, mely kiemelt figyelmet kap országos viszonylatban is. 2016. november 17-19. között a sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeum lesz a rendezvény házigazdája.

Kérem, a részletekért és a programért tekintse meg a rendezvény hivatalos honlapját: http://www.fiatalkozepkoros.hu/

A "visszajáró" szakmai közönség számára létrehozott előzetes regisztráció lezárult a honlapon, azonban az előadások látogatására e nélkül is van lehetőség. A jelentős érdeklődésből kifolyólag és a férőhelyek korlátozott száma miatt azonban kérjük, részvételi szándékát jelezze az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen. Az előadások nyilvánosak, látogatásuk ingyenes. Várjuk szeretettel!