Tisztelt Partnereink, kedves Múzeumbarátok!

Örömmel adunk hírt arról, hogy a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület döntése értelmében a Petőfi Irodalmi Múzeum sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeuma kapja az „Év Múzeuma – 2016” kitüntető címet. Az 1996-ban alapított országos szakmai elismerés a muzeális intézmények elemzése alapján kivívható rang, amely az adott intézmény elmúlt évi fejlődését értékelve, az eredményeket összevetve ítélnek oda a bírálók.

A hazai muzeológia legelismertebb szakembereiből álló bíráló bizottság értékelése szerint intézményünk „a múzeumi munka minden területén felmutatott stratégiai alapú, átfogó és kiegyensúlyozott fejlesztéseiért, továbbá a helyi identitás támogatásában és a régió turisztikai vonzerejének erősítésében elért eredményeiért” részesül ebben a rangos mezőnyben kivívott elismerésben.

Az elmúlt két évben számos szervezet és magánszemély segítette múzeumunk munkáját. A siker tehát közös, s azt szeretnénk, ha az e fölött érzett öröm is az lehetne. Várjuk Önt is szeretettel május 20-án szombaton, a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében 13.00 órától sorra kerülő ünnepélyes díjátadóra, majd május 24-én szerdán 11.00 órára a múzeumban sorra kerülő táblaavatásra és ünnepségre.

Eddigi bizalmukat és támogatásukat megköszönve tisztelettel,

Ringer István
múzeumigazgató