A sátoraljaújhelyi Petőfi Irodalmi Múzeum – Kazinczy Ferenc Múzeum december 8-án tartotta megyei szakmai napját Területi Szomszédolás címmel.

A szakmai nap célja volt megismertetni a jelenlévőkkel a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ EFOP-3.3.3-VEKOP-16-2016-00001 kódszámú „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek” című projektjét. Gécziné Nagy Mária megyei MOKK koordinátor bemutatta a múzeumi koordinátori hálózatot, a koordinátorok összekötő szerepét. Kötetlen beszélgetés keretében a jelenlévők tapasztalataikat, véleményeiket mondhatták el a közérdekű gyűjtemények internetes megjelenési lehetőségeit, együttműködési kezdeményezéseit illetően. A beszélgetést és előadást követően egy interaktív bemutató foglalkozás következett, melynek előadója Vásárhelyi Tamás volt, aki a Magyar Természettudományi Múzeum nyugalmazott muzeológusa. A bemutató óra címe: Vásárhelyi Tamás kutakodik Petőfi és Arany bogarai után. Vagyis az irodalom és a természettudomány kapcsolata került terítékre szemléletes, interaktív formában. A szakmai nap résztvevői megfigyelőként vettek részt, mely után ők is bekapcsolódhattak a kísérletezésbe, ahol olyan eszközök kerültek bemutatásra, amelyek szemléletessé, érdekesebbé tehetik a természetben előforduló jelenségek, folyamatok megértését. A foglalkozás résztvevői a sátoraljaújhelyi Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola 7. osztályos tanulói voltak. A bemutató órát követő fogadás után Hegyessy Gábor biológus-muzeológus tartott vetítettképes előadást a szakmai nap résztvevőinek az Erdőjárók kalauza – Zempléni tájak természeti értékei című kiállítás születéséről.