A legendás Móra Ferenc gondolatait, történeteit megidéző „mesebirodalom” most nálunk is bemutatkozik a szegedi Móra Ferenc Múzeum jóvoltából. A tárlat legfőbb célja, hogy a látogató belecsöppenve Móra mesevilágába elvarázsolódjon, vagy éppen egy kicsit játsszon.
Az interaktív tárlaton megjelenik papírország, egy igazi mesefa, a nyakkendős zsiráf és egy betűket hullató felhő is.
Nem a hagyományos, vitrinben-falon megjelenítő formában, hanem újszerűen, interaktív módon, többféle korosztály igényeit kiszolgálva mutatja be Móra meséit, verseit, életbölcsességeit.
A kiállítás gondolati keretét Móra Ferenc apasága és nagyapasága adja. Móra rajongott Panka lányáért, valamint unokájáért, a kis „Vademberért”. A hozzájuk kötődő történetek láncára fűzik fel a múzeum szakemberei a tárlat egészét.
Különleges installációként kerül majd az egyedi megközelítésű Móra-tárlatba „papírország mesefája” – a fa ágán olvashatják a látogatók Kiss Lajos néprajzkutató e gondolatát is: „Mórában a fák lelke élt. A jóságnak olyan atmoszférája áradt belőle, hogy az ember maga is jobbnak érzi magát a társaságában.”
Móra Ferenc személye erőteljesen kötődik Szegedhez, de írásait minden magyar iskolás gyerek ismeri. A kiállítás rendezői szerint egy olyan kiállítás, amely Móra meséit dolgozza fel, az ország minden területéről értő közönségre talál majd.
Program (2018. február 9. péntek 15:00)
- Dr. Ringer István múzeumigazgató köszönti a megjelenteket (Petőfi Irodalmi Múzeum - Kazinczy Ferenc Múzeum)
- Dr. Török Petra főigazgató-helyettes megnyitja a kiállítást (Petőfi Irodalmi Múzeum)
- Rostás Mónika, a kiállítás koordinátora bemutatja a tárlatot (Móra Ferenc Múzeum, Szeged)
- Közreműködik: Jászter Beáta, valamint Czabányi Attila és Galkó Dominik
A belépés ingyenes.
A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják.