„Miénk itt a tér, mert mi nőttünk itt fel,
ismerős a fütty, és egymásnak felel”
(LGT: Miénk itt a tér, részlet)

A Petőfi Irodalmi Múzeum Kazinczy Ferenc Múzeuma első alkalommal szervezte meg a Zempléni Kulturális Majális – Múzeumi Mustra elnevezésű programját, Sátoraljaújhely város főterén. A rendezvénnyel három célunk volt. Szerettük volna, ha a zempléni régió múzeumai, muzeális intézményei, gyűjteményei közelebb kerülnek egymáshoz, s a hasonló területen dolgozó szakemberek, munkatársak jobban megismerik egymást, egymás munkáját. A másik cél az volt, hogy ne csak egymást ismerjük meg jobban, hanem ismertessük meg magunkat, programjainkat, kiállítási kínálatunkat az érdeklődő nagyközönséggel. A harmadik cél pedig az volt, hogy érezzük jól magunkat közösen, s töltsünk együtt egy tartalmas napot a Zemplén Fővárosában. Ahogy mondani szokták, a rendezvény elérte célját, s mindezért köszönettel tartozunk azon intézményeknek, akik elfogadták meghívásunkat.

Együttműködő partnereink voltak:
Sátoraljaújhely Város Önkormányzata