A népszerű Kulturális Örökség Napjaihoz immár negyedik alkalommal csatlakozik múzeumunk. A rendezvény alapfilozófiája, hogy a polgárokban erősödjön a kulturális örökség megóvásának igénye, hiszen csak azt tudjuk szeretni, aminek az értékeit jól ismerjük - s amit ismerünk és szeretünk, arról gondoskodunk is.

Kiránduljon velünk a sátoraljaújhelyi Várhegyre, s ismerje meg a középkori vár feltárásának és állagvédelmi munkálatainak legfrissebb eredményeit Ringer Istvánnal, a régészeti feltárás vezetőjével!

A múzeumtól a Várhegyre Novák Zoltán kalauzol minket, aki bemutatja számunkra az útvonalon látható sátoraljaújhelyi érdekességeket!

Gyülekező: Petőfi Irodalmi Múzeum - Kazinczy Ferenc Múzeum [Sátoraljaújhely, Dózsa György utca 11.]

14:00 Indulás a múzeumtól Novák Zoltánnal
15:30 Vártúra Ringer Istvánnal

A programon való részvétel ingyenes!
2018. szeptember 15-16-án a múzeum látogatása ingyenes!

A Kulturális Örökség Napjai keretein belül a sátoraljaújhelyi Petőfi Irodalmi Múzeum - Kazinczy Ferenc Múzeum az Újhelyi Futrinkával most időutazásra hívja Önt! A rendhagyó várostörténeti vonatozás során megtekintjük Sátoraljaújhely jellegzetes, impozáns régi épületeit, s megelevenedik előttünk a város 100 évvel ezelőtti állapota. Az időutazást Godzsák Attila történész kalauzolja, állomásainkra pedig az Újhelyi Futrinka, a gumikerekű kisvonat repít minket!

Időpontok:
2018. szeptember 16. (vasárnap) 14 óra
2018. szeptember 16. (vasárnap) 16 óra

Helyszín:
Indulás a múzeum elől (3980 Sátoraljaújhely, Dózsa György utca 11.)

Jegyek: 600 Ft/fő, 3 éven aluliaknak ingyenes

A jegyek a múzeumban válthatók meg 2018. szeptember 11-étől a járatok indulásáig, illetve a férőhelyek feltöltéséig. A megvásárolt jegyek visszaváltását nem tudjuk biztosítani.

További információ:
Petőfi Irodalmi Múzeum - Kazinczy Ferenc Múzeum